| SlymOvy a întrebat:

Am si eu o nelamurire,daca fac o camanda prin posta de pe net spune ca o sa soseasca la oficiul postal,dar la care, eu sunt din targu mures sunt mai multe oficii postale. Poate cineva sa ma lamureasca va rog?

Răspuns Câştigător
| xClementine a răspuns:

O sa primesti o instiintare, ca un fel de chitanta, la tine acasa prin care o sa-ti spuna la ce oficiu postal din orasul tau sa te prezinti pentru a ridica coletul. Un alt detaliu ar fi sa te prezinti in 3-4 zile de la sosirea lui la posta, pentru ca dupa aceea se vor percepe taxe, din cauza ca-ti retin coletul. Bafta!

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Vezi poştaşul din zonă şi întreabă-l de ce oficiu apartineţi.

| charleslouboutin a răspuns:

Pai iti vine o hartie de la posta la cutia de scrisori si scrie pe ea ce si cum...in orice caz iti va ajunge la oficiul postal de care apartine adresa ta.

| Nyku_5126 a răspuns:

Tu pui doar adresa iar posta o sa repartizeze pachetul tau la oficiul postal corect. De acolo o sa primesti o instiintare cum ca a venit pachetul si este la oficiul postal X.
Am primit saptamana trecuta ceva si exact asta este procedura.

Salutari.

| Fisstic a răspuns:

Poi cand scrii adresa unde sa vina trebuie sa scrii si oficiul postal la care vrei sa vina.Sau eventual o sa-ti comunice ei la care oficiu o sa ajunga pachetul tau.winking

| MatematicaEsteFrumoasa a răspuns:

Fiecare oficiu postal din tara asta are un cod. In acel site te-a intrebat la ce oficiu postal sa se trimita coletul. Intra pe siteul Postei Romane si gaseste codul postal in functie de adresa, sau cauta adresa dupa codul postal. http://www.posta-romana.ro/posta-romana/servicii-online/Coduri-postale.html