| anonim_4396 a întrebat:

Am un iPhone si inca e in garanție, dar încărcătorul s-a rupt putin la un capat si este cand incarca si este cand nu si tot face figuri, daca il dus la magazin il va schimba daca inca e in garanție telefonul?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie incercat.
Cablurile iPhone sunt laudate de catre producator ca fiind foarte rezistente.
Daca cablul s-a rupt de la indoire chiar lamga mufa, atunci ai sanse sa-l schimbe gratuit.
Daca insa se constata o taire /strangulara excesiva, atunci va trebui sa platesti un cablu nou (sub 100 lei).

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, incarcatorul nu intra in garantie, ca nu s-a rupt singur, fiind evident ca a suferit ruptura din cauza fortei tale, cu care l-ai impins in telefon sau l-ai introdus eronat in priza telefonului.