| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa cumpar un produs de pe eMAG. Sa astept Black Friday? L-as putea lua mai ieftin sau chiar gratis? happy Ce ma puteti sfatui in legatura cu acest Black Friday? Nu am cumparat niciodata nimic de BF. Cat mai multe detalii, va rog!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Asa cum s-a spus, de Black Friday e o buna ocazie pentru vanzatori sa umfle preturile, dupa care sa afiseze preturi bombastice care, culmea, sunt mai mari decat cele dinainte de promotie. Spre exemplu, am vazut un frigider care era la 11 milioane. De Black Friday pretul a urcat la 15 milioane, dar redus pana la 12 milioane. Ce afacere as fi facut daca il luam la promotie? Ochiul cumparatorului e inselat de procentul reducerilor (30%, 50%, 70%), nicidecum de valoarea reala pe care ar trebui s-o aiba un produs. Mare atentie la "reducerile" promise!

3 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Exista doua lucruri de stiut
1. Exista zvonuri cum ca la eMag se mai practica cresterea artificiala inainte de Black Friday, ca sa nu intampine pierderi.
2. O sa iti vina tarziu produsul, datorita aglomeratiei de comenzi.

| Eastwood a răspuns:

Ceea ce este in Romania Black Friday este o porcarie, in America se fac reduceri 60%-90%. Romanii nostri cresc preturile, iar apoi il scad la pretul normal. Cand se va ajunge la o scadere a produsului de 50% +, mai vorbim!
Ce va sfatuiesc este sa mai asteptati sa vedeti daca va fi vreo schimbare a pretului, dupa care sa il cumparati!
O zi buna!

| Mariiiiiiiii a răspuns:

Cumpăra-l de black friday