| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o chitara. Care este mai buna: electrica sau acustica? Cam cat costa? Dati-mi niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| AndreeaHaha a răspuns:

Orice chitrist incepe sa cante pe chitara clasica sau acustica...eu am una clasica Tenson care suna foartye bine.si una electrica Aria care la fel e foart buna.Cat despre firme nu stiu ce sa zic parerea mea e sa iti iei :Tenson,Aria,Hohner,Fender, Ibanez, Dimavery.big grin

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Acum depinde ce îți place, eu le-aș alege pe amândouă.
Pa, pa.

| ScheißeBeMine a răspuns:

Eu am si electrica si acustica si ...la electrica iti trebuie preaaa multe, te sfatuiesc sa iti cumperi acustica

| niNNu a răspuns:

Electrica e mai greu cu ea.mai bine ia-ti acustica, apoi daca iti place poate o sa incerci si electrica.

| deliamaria13 a răspuns:

Acustica e mai buna iar pretul este intre 200 ron si 400 ron depinde de calitate insa cele scumpe sunt mult mai bune

| Blagandrey a răspuns:

Salut! Daca nu te poti deci intre o chitara acustica si una electrica te sfatuies sa iti cumperi una electro-acustica, deoarece una electo-acustica se poate apropia de sunetul uneia elctrice dar invers mai greu. Eu de expemlu am si acustica si electo-acustica si sunt foarte multumit. Sper ca te-am ajutat si bafta in alegerea potrivita.

| DerFinne a răspuns:

Salut! cumpara-ti un Ibanez V50NJP, eu sunt f f f multumit de ea, dar e cam scumpa... in jur de 550 de lei (5 milioane si ceva), dar merita, este chitara acustica, cum a zis si the climb... la electrica iti trebuie prea multe! funda?!