| Ekko009 a întrebat:

Am 17 ani si nu ma pricep. Imi poate explica cineva cum functioneaza FAN Courier? Vreau sa vand ceva pe OLX cu livrare, dar nu stiu ce trebuie sa fac ca sa trimit coletul.

Răspuns Câştigător
| EMKing a răspuns:

Salut, in mare parte nimic iesit din comun, trebuie doar sa iei legătura cu ei (telefonic sau online) le spui că dorești să trimiți un produs, va veni un curier la tine, v-a lua comanda și te va întreba unde dorești să o trimiți și dacă dorești să plătești verificarea la livrare. Daca plata se face in ramburs, curierul v-a prelua banii de la client ii va pune într-un plic care o să ajungă în final la tine. Daca plata e cu cardul banii o să fie virați instant de către client in contul tau ( tu negociezi cu clientul daca vrei livrarea banilor înainte de expediere sau după expediere). Sper că te-am lămurit.

1 răspuns:
| danbnz a răspuns:

Intra pe olx la sectiunea "ajutor".
Ai acolo toate detaliile, si daca nu te lamuresti trimite-le un mesaj, de obicei raspund rapid.