| Denisa a întrebat:

Vreau sa ii trimit o rochita unei tipe. O trimit prin Posta. Dar nu ma pricep. Dupa ce ambalez coletul si scriu expeditor si destinatar, il duc la posta. Si de >acolo? Trebuie sa platesc ceva?

5 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Poţi specifica a fi plătit la destinaţie, adică îl plăteşte fata cînd primeşte coletul de la tine. Oricum cei de la poştă te vor ajuta, că doar pentru asta sînt plătiţi nu? Succes.

| Kitty a răspuns:

Cred ca trebuie sa platesti, iti vor spune cei de la posta ce trebuie sa mai faci.

| IrxnIroxyI a răspuns:

Buna! Da, trebuie sa platesti vreo 8 lei. Si apoi, astepti sa vina banii. Cam atat big grin.

| amaadina a răspuns:

Trebe sa platesti intre 3 si 10 lei [nu mai stiu sigur cat], si o sa-ti dea doamna de la posta un formular pe care trebuie sa'l completezi happy

| danco a răspuns:

Poti poate plati destinatarul, ca ramburs, trebuie sa ii spui tipei de la posta. sau poti chema un curier, fan courier etc tot aia e.