| Anderson123 a întrebat:

Bună! Am dat comanda de pe eMAG un telefon vândut de firma CAR OFFERS și expediat de sameday. Coletul nu a ajuns de o luna (zicea ca e în tranzit și nu are scan pe Romania)și doua săptămâni și când m-am uitat pe aplicația sameday scria ca a fost returnat coletul către expediator. Am plătit cu cardul dar banii nu su ajuns la mine. Ce trebuie sa Fac? Ajutor.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti sa iei legatura cu cei de la eMAG in primul rand, pentru ca este platforma lor, eu cand am probleme cu chinezul si acela nu raspunde, scriu celor de la "ali baba" si nu chinezului care nu m-a ajuta

foloseste chatul eMAG (il vei gasi pe site cu numele "suport online) de pe prima pagina a lor sau in majoritatea paginilor eMAG, scrii de mai multe ori consecutiv in casuta de chat si ceri sa discuti cu un operator uman (AI-ul nu intelege mare lucru)

cat despre CAR OFFERS acestia sunt o societate din Grecia, cu recenzii nu prea bune https://www.emag.ro/caroftoz/182966/v

| Hyperion7 a răspuns:

Banii de către cine au fost debitați, eMag sau firma în cauză?
Daca eMag, încearcă să iei legătura cu ei prin mail, la fel și cu compania in cauză, vezi ce ți se spune

| Furnicuta000 a răspuns:

Off cand o sa va invatati sa nu mai platiti cu cardul pe eMAG? Intelegeam daca era temu, shein etc dar eMAG? Ei practic daca se vad cu produsul platit in avans se pisa pe ele de colete si nu le mai pasa. De recuperat o sa-ti recuperezi banii ca daca sunt neseriosi eMAG incheie orice contract cu ei. Doar ca trebuie sa comunici cu ei, sa ii suni, sa le dai mail, mesaj etc.

| KovacsB a răspuns:

Car Offers are cam 60% evaluari pozitive restul negative.
Inteleg ca afiseaza preturi mici, dar cateodata este prea fumos ca sa mai fie si adevarat.