| anonim_4396 a întrebat:

Am tenut f. f. f. f gras.Am multe cosuri si nu mai stiu cum sa mai scap de ele. Vreau ajutor!

15 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Foloseste lotiune tonicabig grin

| bblock69 a răspuns:

Mergi la dermatolog...
O sa-ti recomande ceva potrivit tenului tau!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spala-te cu apa si sapun, riguros, dimineata si seara, daca ai tenul gras isi va reveni la normal.Sapunuri fara glicerina. Dureaza cca 1 luna dar cu siguranta dupa asta ve-ti avea tenul normal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca Zineryt.Cred ca ti-l poate da medicul de familie pe retetawinkingpup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna. Poti incerca Zineryt, este foarte bun.Il folosesti doar o data pe zi(seara)inainte de culcare si te speli pe fata dimineata.Rezultatele apar din prima saptamana.Succeswinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la dermatolog. O sa iti zica ce e mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce ne mai ceri sfatul daca ne dai stupid, stupiditatea dumneavoastra, mai prosti ca luna dar mai destepti ca utilizatorii TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste o crema ce echilibreaza excesul de sebum apoi un gel anti spot ( anti acneic).
Datorita excesului de sebum faci cosuri, daca vei folsi sapun tenul se va apara ( sapunul deshidrateaza tenul) si va elimina si mai mult sebum, deci un sistem ( demachiant, tonic si crema) purifiant va rezolva problema.

| MariuZ a răspuns:

Solutia e ceva mai simpla decat ar parea: spala-te de 3-4 ori (sau de cate ori iti simti tenul gras) pe fata. Si, daca ai parul lung - tunde-l sau prinde-l ca sa nu-ti cada pe fata. Bafta!

| johnny_1840 a răspuns:

Cumpara un pliculetz de bicarbonat de sodiu costa un leu, umezesti fata si masezi usor cam 30 secunde un minut dupa care limpezesti! dimineata si seara si dupa 2 saptamani gata ti-a trecut, bine acum depinde de la persoana la persoanawinking bafta

| casmaua a răspuns:

Zynerithu nu are efect. taie niste felii de lamaie si punetile pe zonele unde ai cosuri(stai cu feliile de lamaie pe fata aproximativ 10 minute dupa care astepti o ora in ciuda faptului ca te mananca. dupa aia te speli pe fata

| doika a răspuns:

Pai fi atenta, am o prietena la fel si ea a facut asa: s-a spalat pe fata si si-a cumparat o lotiune de la garnier skin naturals pure, dupa care a aplicat o lotiune de la clear & clearasin ceva in gen pentru cateva saptamanalaughing

| AdellaAdella a răspuns:

Du-te la farmacie si cere Zineryt(e impotriva acneei). Am folosit si eu si a mers! Sper sa scapi! Te pup

| kendel a răspuns:

Mergi la dermatolog si intreaba daca poti lua roaccutane.sunt niste pastile extrem de bune pentru acnee si in toate cazurile au dat rezultate bune.singurele efecte secundare sunt ca iti usuca buzele insa exista destule creme hidratante pentru buze. daca tii tratamentul corect nu iti vor mai aparea cosuri deloc.

| raluca_9697 a răspuns:

Daca te fardezi nu o mai face. spala-te cu apa rece sau cu apa mineralape fata dimineata si cu sapun cu glicerina, printetiparul sa nu mai ai bleton dacaai si asa o sa skapi de ele