| anduca245 a întrebat:

Bună!
Ce părere aveți de AliExpress? A mai comandat cineva de acolo?
Îmi poate spune cineva ceva site/aplicație gen sigură?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da este sigura, dar depinde de ce chinez vinde pe aliexpress, insa nu am avut probleme pana acum nici eu si nici cunoscutii care a comandat de acolo, insa trebuie sa stii ca pe aliexpress gasesti de obicei lucruri de calitate inferioara!
Alte siteuri care au si lucruri de calitate superioara dar si chinezarii ar fi : EBAY, AMAZON.

| Sunshine123 a răspuns:

Buna! Eu am comandat de vreo cateva ori de acolo si iti pot spune ca este un site destul de sigur, plata comenzilor se efectueaza prin cardul bancar iar acesta nu iti este memorat de catre site pentru a fi folosit de catre alte persoane. In cazul in care nu primesti o comanda banii iti sunt returnati, asigura-te totusi ca vei comanda produse de la vanzatorii cu peste 99% feedback pozitiv ca sa eviti eventualele probleme de comunicare si returnare a banilor.