| NadyPorahy a întrebat:

Bună! Ce părere aveți de AliExpress? Ați comandat de pe acest site?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa4329 a răspuns:

Eu mi-am dat multe comenzi de pe Ali. Adevărul e că majoritatea vin destul de greu in Romania (1-2 luni), deși am avut și o comanda care a venit în 2 săpt de exemplu. Daca ești dispus să aștepți atât, merita din plin. In ceea ce privește calitatea, cele mai de încredere produse sunt cele cu multe recenzii pozitive. Raportul caliltate-pret e super bun, iar daca se întâmplă ca unele produse sa fie deteriorate sau sa nu ajungă poți deschide disputa și primești refound, adică banii pe care i-ai platit îți sunt trimiși înapoi pe card in câteva zile.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

E un site serios

| Violleta2022 a răspuns:

Este la fel ca si ebay, marfa 100% chinezesca, calitate slaba.

| dinaprilie a răspuns:

Buna, acum vreo 5 ani am comandat cate ceva. Da, exista si "riscul" sa nu iti ajunga. In rest este destul de ok.

| Gligore2000 a răspuns:

Daca nu vine iti returneaza banii.
Posta noastra este praf. Face pachetul 6 zile din China si doua luni de la Bucuresti la Ploiesti.

| lCupidon a răspuns:

Am peste 20 de comenzi date, doar una nu a venit