| GEORGY_4531 a întrebat:

cum pot sa imi fac propriul stil?

6 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Cand spui stil la ce te gandesti? la stilul vestimentar, stilul muzical etc. si dac te referi la toate, uite ce trebuie sa faci. ca sa ai un stil vestimentar, mai "original" cautape google mai mute site`uri, bloguri cu haine de tot felul, vintage, boho chic, bobo, hobo, western, elegant. orienteza`te la ce`ti place cel mai mult, si care sa fie potrivit varstei tale, apoi cauta`le in magazinele/mall`urile de la voi. stiu ca e greu dar unele chestii sunt asemanatoare. daca nu, poti comanda online. nu te sfii sa porti palarie, de paie[e f buna vara], de material textil, si neaparat sa ai nonculoarea negru.
daca vrei sa faci ceva cu muzica ce o asc, cauta pe youtube noi melodii, din alte tari, nu te opri la muzica care apare la tv, [ex alexander rybah nu a aparut la tv pana ce nu a castigat eurovision]. bafta in continuare, si daca mai ai nevoie de sfaturi, nu te sfii sa imi trimiti un mesaj.happy

| ArcAnna a răspuns:

Fiind atenta la ce simti tu si cum vezi tu lucrurile.neinspirandu'te de la nimeni.nu ai nevoie de un model anume, tu trebuie sa fii propriul tau model.fii creativa

| ProjectJackpot a răspuns:

Foarte greu,crede-ma! Tu esti usor de influentat deoarece ai o varsta destul de frageda si televizorul(exemplu foarte prost,crede-ma) te influenteaza foarte mult chiar daca nu realizezi pe moment! Cel mai bine este sa te uiti pe National Geographic, Discovery, History,evetual, HBO etc. Citeste carti si asculta muzica de calitate, gen: Talisman, Iris, Pasarea Colibrii, Pheonix, Activ,Vama Veche,Vita de Vie, Holograf,Compact, Cargo,Florin Chilian, Laura Stoica, Directia 5 ETC. Avem sute de formatii geniale romanesti. Niciodata sa nu asculti manele, reprezinta incultura,sincer. Totusi, poti sa asculti si trupe rock internationale,gen: AC/DC, Stone Sour,Breaking Benjamin, AEROSMITH, poate chiar Pink, Simple Plan, Natasha Bedingfield etc. thinking Vezi tu ce iti place!

| Gini a răspuns:

Simplu fi tu insati...Nu avea retineri in ceia ce spui...Imbracate cum iti place nu o lua, asta nu se poarta si nu iti cumperi, iti place ceva (din ani 30) cumparatio nu te uita ce va spune lumea, si vei fi toatal diferita lumea care te inconjoara.
Mult succes.

| TheZuzy99 a răspuns:

Pai...alegi ce iti place cel mai mult din garderoba ta si le combini incat sa nu aibe nimeni asa ceva.Succes!