| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy
De scurt timp ma uit de ceva E-book reader pe care as vrea sa il cumpar, si am auzit ca majoritatea prefera " Kindle "
Daca e cineva care a mai folosit, imi poate spune, cum anume imi descarc cartile, daca sunt gratuite si cum fac sa le formatez in " mobi " in caz ca acestea sunt in epub sau alte formaturi ^_^

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Intr-adevar, Kindle se numara printre cele mai populare e-readere, si are un mare plus display-ul E-Ink, care este mult mai bun pentru citit decat o tableta normala.

Exista multe situri care permit descarcarea de carti gratuite, dar metoda prin care le trimiti pe Kindle este putin mai neobisnuita: ii trimiti un mail. Partea pozitiva e ca aproape toate formatele (mobi, epub, pdf) functioneaza.

Uite aici un tutorial ( in engleza :/ ), ca sa intelegi despre ce vorbesc: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2484180,00.asp

2 răspunsuri:
| Raul_Pintea_1994 a răspuns:

Bine happy Multumesc mult

| Raul_Pintea_1994 a răspuns (pentru tpuuser999):

Interesant happy multumesc pentru informatie happy