| Ioan489 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un eBook Reader Kindle Glare Free, dar am observat ca nu suporta epub format, asa ca epub-urile convertite in pdf se vor vedea bine ( ca in epub )?

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Se vor vedea bine, dar conteaza softul tabletei cu care citesti cartile. El are posibilitatea de a mari/micsora pagina, scrisul, fontul, spatierea...asa ca poti citi orice carte in conditii foarte bune. Cauta si un model care citeste si formatul epub.