| Runa100 a întrebat:

Doresc sa fac cadou cuiva jocul Catan. Stiu ca are multe extensii si e mai complicat cu el.
Intrebarea este, care e jocul de baza, cel clasic? Pe acela vreau sa il iau.
Daca e, extensii pot cumpara dupa, insa intai ma gandesc ca trebuie sa fie si un joc de baza sau ceva. Si chiar nu ma pricep.
As aprecia sa raspunda doar cei care au si jucat si stiu despre ce e vorba.

Multumesc anticipat. happy

Răspuns Câştigător
| MagicOneT a răspuns:

Https://goo.gl/aYcMas - Catan pe elefant.ro

Iti recomand sa cumperi la jocul de baza si extensia 5/6 jucatori.

Eu, pana acum, n-am jucat niciodata vreuna din expansiuni, sunt 4 la numar: Seafarers, Cities & Knights, Traders & Barbarians, Explorers & Pirates.