| raulihno a întrebat:

Buna, in legatura cu achizitioanarea unui telefon de la media galaxy prin rate pe 6 luni. Eu sunt angajat la o firma de 2 luni, card brd, am voie sa cumpar in rate de la media galaxy? Sau trebuie sa treaca 3 luni de cand sunt angajat? Nu e numai la credite de la banca aceasta limita de 3 luni de la angajare? Este si daca vrei sa cumperi un telefon in rate?

1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Pai iti face interogare la ANAF si in functie de anumiti factori iti ofera creditul sau nu.
Inainte de actualul loc de munca ai mai lucrat?
Ca daca nu sanse aproape de 0 sa poti face rate acum oriunde.