| MariaIoana a întrebat:

In luna septembrie am cel putin 4 nunti la care trebuie obligatoriu sa particip. Pentru 2 dintre ele, fiind in aceeasi seara, in localuri diferite, m-am gandit la o rochie leopard. Vreau sa o fac la comanda(am o cunostinta, croitoreasa tare buna), cum doresc si pentru ca ar fi deosebita. Problema este ca nu stiu de unde as putea cumpara acest material. Poate m'ati ajuta voi happy V'as fi tare recunoscatoare happy Multumesc Undeva de pe net, chiar daca trebuie sa'l comand... no problem, doar sa fie undeva big grin

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu vreau sa te superi pe mine dar imprimeul leopard e unul pretentios si "aglomerat" de aceea se recomanda sa fie purtat in cantitati mici gen o fusta, o esarfa, o geanta, un blazer etc dar o rochie ar fi prea mult, daca pui si niste sclipici si un material mulat clar ai obtinut o rochie demna de siteul cu pitipoance.
Mai ales fiind vorba de o nunta eu recomand ceva mai sofisticat, mai elegant, nu leopard. sa nu ma intelegi gresit ca sunt anti animal prints, am si eu 2 fuste leopard dar repet trebuie purtat cu moderatie.

| F4ng a răspuns:

Nu este neaparat sa fie purtat in cantitati mici. Imprimeul leopard este foarte frumos si merge si la o rochie mulata pana deasupra genunchilor sau chiar mai sus. Eu de exemplu am tot asa o rochita cu imprimeu leopard mulata cu o singura maneca lunga iar vara mea are la fel numai ca nu are maneca lunga i-a facut o mica modificare si sunt foarte frumoase si le-am purtat si la nunti si prin cluburi sunt rochii de durata pe care merita sa cheltui banii. Si de obicei sunt foarte apreciate/admirate.