| Chernobyl a întrebat:

Buna, masina mea de spalat are o problema.Nu evacuaza apa ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare masina de spalat are un orificiu de curatire (la masinile cu usa frontala acesta se afla in partea frontala, sub un capac de plastic).
Intai se opreste masina de spalat si se pregateste o tava pentru captarea apei ce fa curge din aparat.
Tava sa tinem chiar sub orificiu sa nu se imprastie apa pe podea.
Se desface capacul de la curatire si se scot resturile de textile rupte. La nevoie se poate folosi un ac de crosetat sau o sarma mai tare pentru agatare.
Se porneste masina din nou.

La masinile cu incarcare verticala se procedeaza asemanator.

4 răspunsuri:
| Nitu_Mihnea_1992 a răspuns:

Cumpara alta! Asa facea si a mea

| DennisW a răspuns:

Verifica daca filtrul de la evacuare nu este infundat cumva.
Atunci cand trece la evacuare, se aude motorul de evacuare? Daca nu, cheama un depanator.

| sweetys a răspuns:

Probleme la filtrul/ pompa de evacuare. Trebuie schimbat sau curatat in caz ca e infundat

Răspuns utilizator avertizat