| VasiDobie a întrebat:

Buna seara, sunt in cautare de soda caustica (hidroxid de sodiu) de puritate >95% in Targu-Jiu, m-ati putea ajuta cu niste informatii unde as putea gasi?
Dau funda+vot!big grin

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Cu o asa puritate, NaOH se foloseste in laboratoare de analize. Se poate gasi la o firma care distribuie/comercializeaza substante si reactivi pentru laboratoarele din Tg. Jiu ( Sc Albedo-Craiova sau Chiminergoil-Tg Jiu).
Sau, poti comanda online (http://www.chimicaleonline.ro/new-57).
Sau, daca ai nevoie de o cantitate mai mica de 1kg, incearca prin cunostinte care lucreaza intr-un laborator de analize.

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Pentru ce va trebuie soda caustica? Vedeti la magazinele unde se vand chimicale, vopseluri, var, pensule, etc!