| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, vreau sa-mi iau un adaptor wireless care sa fie bun si sa reziste la conectarea unui cablu de 5 metri. Am avut adaptorul asta TP-LINK TL-WN722N care mi sa ars in 2 ani. A fost bun, se mai deconecta, dar rar. As dori sa-mi dati niste link-uri cu adaptoare cuprinse intre 90-100 de Lei.
Si vreau sa stiu care-s mai bune?
Cele cu antena externa sau cele cu antena interna?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| vladaniel a răspuns:

Salut, eu folosesc acesta http://bit.ly/1Qmiy96 si sunt foarte multumit. Nu am probleme sa se deconecteze si semnalul este full chiar daca nu am routerul in camera.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru vladaniel):

Salut, vreau sa-ti pun niste intrebari.
Un adaptor cu 150 Mbps, 300 Mbps, 600 Mbps, etc au o arie mai mare de acoperire?
Este compatibil cu windows xp proffesional SP 3?
Si cand primesc pachetul, te rog sa-mi spui ce trebuie sa fac?
Si adaptoarele cu antena interna sunt mai bune decat cele cu antena externa?