| loveyouschatz a întrebat:

sunt din Craiova si ma gandeam sa merg 1 zi la Bucuresti. Cine este amabil as dori sa imi zica si mie cum ajung si eu la malluri ( mijloace de transport ) si cateva atractii turistice. Eu o sa ajung in gara de nord. multumesc

Răspuns Câştigător
| Didiy a răspuns:

Pai de la gara de nord poti sa iei 86 sa ajungi la piata romana, dupa aceea iei 381 care te lasa la piata sudului la sun plaza. dupa aceea de la piata sudului poti sa iei tramvaiul 11 care te lasa la city mall, daca mai mergi cateva statii tot cu 11 ajugi la liberty center, si de asemenea tot 11 te lasa la afi palace cotroceni dar de la liberty trebuie sa mai mergi cateva statii.pentru mall vitan ajungi cu 123 de la unirii...pentru mall.ul din baneasa iei 331 de la romana pana la muzeul satului dupa care 335 care te lasa la parcarea complexului comercial baneasa, sau 131 de la romana si te lasa direct acolo...

1 răspuns:
| OrangeJuice a răspuns:

Mall-uri:Mall Vitan-tramvai 23(intrerea din spate) tramvai 19(fata)
Baneasa Shopping City-335 te lasa chiar in fata
Sun Plaza- troleibuze: 73, 74, 76, 77
- tramvaie: 11, 34
- autobuze: 232, 242, 312, 313, 381
Afi Palace Cotroceni-aici nu stiu
Atractii turistice:Statuia lui Mihai Viteazul,Casa Poporului, pe Lipscani, Arcul de Triumf.Muzee(Antipa,Sutu)Cam atat imi vine in minte.