| anonim45367 a întrebat:

Bună, TPU! Am făcut o comandă pe eMAG, marţi, 10 iulie, pe la ora 23:00. Azi e sâmbătă, 14 iulie şi aceasta este data estimată de livrare, dar nu am primit niciun mesaj astăzi. Ştiţi că există acea modalitate de a urmări livrarea. Singura opţiune marcată cu albastru este "COMANDA A FOST PLASATĂ ", deci coletul nu este nici măcar în depozitul curierului. Ce ar trebui să fac? Vouă în cât timp vă sosesc comenzile? DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Mai așteaptă puțin.

| Bondarel99 a răspuns:

Mie niciodata nu mi-au adus un colet sambata. Nu ar trebui sa iti faci sperante ca se livreaza si sambata, asta se intampla extrem de rar. Eu zic ca luni o sa iti ajunga, sunt 99% sigura.

| Adry05 a răspuns:

Nu-ti aduce coletul sambata, vine luni sau marti cel mai tarziu, calm down

| AvalohAlyn a răspuns:

Exact asta am patit si eu, de marti am comandat si nici acum nu mi-a venit comanda, tot pe eMAG.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa astepti, asa cum este si normal.
Comanda a fost practic lansata abia mericuri, ca la 11 noaptea nu-s ta nimeni sa proceseze comenzi.
Daca miercuri a fost lansata, pana se aduna piesele si pana ajung si se asambleze, dreaza cateva zile.
Cum 14 iulie este in weekend, cel mai probabil vor livra Luni, 16 iulie.