| Twenty1one a întrebat:

Am un inel de tinichea si s-a ruginit. Stie cineva cum il pot curata? @.@
FUNDA!:-D

3 răspunsuri:
| asdfq a răspuns:

Spala-l cu nisip

| Ssspup a răspuns:

Trebuie sa il bagi intr-un recipient cu apa si sare de lămâie. Îl lasi acolo pana observi ca se schimba ceva la el, dupa care îl stergi cu un prosop de hârtie. Mult succes! Funda? big grin

| Yeyeboi a răspuns:

Cu lamaie si sare grunjoasa. Pui inelu intr-un bol cu ingredientele alea 2 si lasi cam 5 ore(daca mai trebuie si nu iese mai lasa, dar nu prea mult ca o sa ti se strice metalu de la acid) apoi scoti si mai pui oleaca de lamaie pe el, apoi sare si inca o data lamaie, apoi freaca cu o carpa curata pana iese si spala.