| JungleFish a întrebat:

Ce produse tipic romanesti cunoasteti? in afara de ROM si Eugenia. As vrea sa ii trimit unui prieten din alta tara niste chestioare romanesti. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| PionInJoculVietii a răspuns:

Pai, ar fi ciocolata Africana, Primola, prajitura Magura, sucul Adria, Frutti Fresh, biscuitii Tempo, Ulpio etc. Sper ca ti-am fost de ajutor

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Tipic romanesti ar fi cele alimentare, gen carnatii de plescoi, palinca, branzeturile de burduf, in coaja de brad etc.
Ca branduri romanesti trimite-i un Logan daca chiar vrei sa se bucure. Altfel, nimicuri gen dulciuri si sucuri.
Poti trimite de exemplu un cozonac bun ambalat (boromir e romanesc), sucuri nu cred ca avem cu ce sa ne mandrim, la ducliuri, rom, magura.
Ai putea sa-i mai trimiti chestii traditionale gen o lingura de lemn, cescute de lut, opinci, habar n-am. happy
Vezi tu, doar in mass-media suntem asa mari si tari, in realitate nu suntem cu nimic mai presus decat alte tari, din contra.

| raluk27 a răspuns:

Pufuleti, mentosane, ii poti trimite un cozonac gata ambalathappy

| syste754 a răspuns:

Romulus,unirea,vinuri,

| brunetta24 a răspuns:

Marmelada,turta dulce, dulceata de nuci.