| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Ieri am făcut doua comenzi de haine, una de la Zara, cealalta Bershka.
La ambele scrie: "being prepared" sau "in curs de procesare". Ce înseamnă mai exact asta? Deja au fost confirmate de administratori sau...?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca au primit comanda si ca acum merg in magazie sa-ti caute marfa, sa ti-o pregateasca pentru trimis.
Cel mai probabil, maine ti-o vor trimite.

2 răspunsuri:
| PsyhoChild a răspuns:

Adica se pragatestc pentru livrare.Ce tu vrei in 5 minute sa ti le si aduca? Trebuie impachetate si date curierului

| Black13LoL a răspuns:

Asteapta sa fie confirmate/eventual te suna ei. Cateodata nu fac ei "update" la comanda pe site. Si eu am o comanda pe eMAG de acum 2 luni pe care am ridicat-o deja, dar pe site scrie ca inca ii in curs de procesare. deci, maine probabil te suna. PS: Pe site poate sa scrie o data aproximativa cand o sa-ti ajunga, depinde de locatia ta si unde este firma respectiva.