| nucă a întrebat:

Imi poate explica cineva cum funcționează plata prin ramburs? Vreau sa vand ceva, iar persoana respectiva solicita plata prin ramburs. Am inteles ca se plateste coletul cand este livrat sau dus la posta, dar cum ajung banii la mine?

3 răspunsuri:
| Someoneeene a răspuns:

Te duci la posta si iti explica ei acolo. Iti vor da o foaie pe care scrii cati bani trebuie sa primesti tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu dai coletul la curier, curierul il livreaza si ia banii si tii aduce tie

| sierra1 a răspuns:

"dar cum ajung banii la mine?"

după ridicarea coletului, în câteva zile, bani ajung la tine prin mandat poștal