| Loredana123 a întrebat:

Cum functioneaza plata Ramburs la posta?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pui pachetul la posta cu ramburs, cand destinatarul ridica coletul plateste, apoi tu esti instiintat sa iti ridici banii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Expeditorul trimite plicul/coletul, plateste taxa postala, completeaza formularele (Buletinul de expeditie si mandatul postal). de regula in maxim 3 zile lucratoare ajunge. Destinatarul asteapta sau Nu avizul postal, cu care se duce sa ridice plicul/coletul de la oficiul postal de care apartine, si plateste suma de ramburs la ridicarea lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De exemplu mie, rambursul (banii) imi vine acasa (nu ma duc la posta sa-l ridic).

| PikachUS a răspuns:

Pai este destul de simplu. Iti vine coletul si cand te duci sa-l ridici te duci cu baniinsi platesti. happy