| AnWtZyKa a întrebat:

Trec in clasa a 7-a iar luna asta ma duc sa-mi iau rechizite si mi-am facut o lista. Vreau sa-mi cumpar rechizite pentru tot semestrul asta si as vrea sa stiu daca nu cumva am uitat sa trec ceva pe lista. Lista mea:
-15 caiete dictando
-3 caiete mici matematica
-3 caiete mari romana
-5 caiete mari matemtica
-3 vocabulare
-1 caiet biologie
-1 caiet geografie
-1 caiet muzica
-1 carnetel (pentru orar si lucruri sa nu le uit)
-1 bloc desen
-1 penar
-2 pixuri albastre
-1 set pixuri colorate cu gel
-1 set carioci
-1 set marcare
-1 set creioane colorate
-2 creioane
-o ascutitoare
-o guma
-1 corector
-1 set acoarele
-pensule
-o trusa de geometrie
-un pahar pentru apa
-un biblioraft
-3 portofolii
-500 coli
-250 tiple
-un carnet de note
-o foarfeca
-o rigla 30cm
-40 etichete ( care se lipesc pe coperti si scrii numele, clasa si materia)

STIU CA SUNT MULTE LUCRURI DAR VREAU SA AM TOT CE IMI TREBUIE...va rog mult sa-mi spuneti...dau funda!

Răspuns Câştigător
| deliaaaaa a răspuns:

Pai lipici scoci( eu am terminat a seaptea si stiu)happypai ai destule caiete de mate si romana pentru ca o sa ai ca materii asa: romana
mate
franceza(caiet de ro)
engleza(caiet ro)
fizica(caiet mate)
chimie(caiet mate)
desen (nu stiu ce sa zic ca iti mai terbe pentru ca profu nostru neo cerut o gramada ba pansula cupar de veverita ba acuarele nu stiu de care(tempera) laughing )
tehnologie(caiet ro)
biologie
geografie
muzica
religie
istorie(caiet ro)
cam ata ca mai este sportul si dirigentiea
mult noroc kiss

9 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu zic ca iti trebuiesc mai multe pixuri, pentru ca poate va trebui sa mai imprumuti la colegi (daca nu o faci nu iti va da nimeni nimic cand vei avea nevoie), sau le pierzi..Ar fi bine si sa iti iei un pix rosu/verde/negru (chiar daca iti iei pixuri cu gel) ca sa iti subliniezi in caiete (sau sa scrii cu alta culoare) definitii/titluri.
Un mic sfat: nu iti scrie in caiete definitiile sau titlurile cu multe culori (incearca sa folosesti albastru, negru, rosu sau verde), si nu roz, mov, galben, portocaliu (adica sa nu folosesti culori tipatoare). Mie mi se pare mai usor de invatat cand sunt mai putine culori, si caietele par mai ordonate.
O zi buna!

| BloodyLips a răspuns:

Ai uitat sa treci magazinul ^^

Răspuns utilizator avertizat
| Dianna21 a răspuns:

Iti ajung 2 pixuri un semestru intreg laughing?
Caietele zic ca sunt destule thinking
Oricum` daca iti lipseste cate un caiet cate un lucru poti foarte usor sa mergi pana la cea mai apropiata librarie si sa iti cumperi ce ai nevoie =P. eu zic ca e suficient :p

| gabipower a răspuns:

Iti mai trebuie un magazin de tip mall si ai terminatrolling on the floor

| Ioyoidaaa a răspuns:

Mi se pare ca iti iei cam multe caiete mici dictando, in rest e buna lista

| Rubikon96 a răspuns:

Eu as lua mai multe pixuri,,.

| Sorana_Sory_1996 a răspuns:

Nu ai uitat nimic, dar de ce iti trebuie sa ai si carnet de note?

| Andreeeeeeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaa12 a răspuns:

Folii pentru portofoliu.