| lilith16 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar niste inele de pe aliexpress si imi zice ca in lei ar costa cam pe la 7 lei si ca transportul e gratuit dar comanda vine la posta sau la mine acasa, trebuie sa plătesc ceva daca transportul e gratuit?

5 răspunsuri:
| gheorghe699 a răspuns:

Comanda vine, la adresa pe care ai dato, cand ai lansat comanda, banuiesc ca ai dat adresa deacasa.

| Bondarel99 a răspuns:

S-a luat acum cateva luni decizia ca pachetele sub 10 euro sa ajunga la posta vamala, dar nu ai de unde sa stii, poate sa ajunga si la posta vamala, depinde de noroc...
Daca scrie transport gratuit inseamna ca platesti atat cat scrie acolo.

| Mititelu_Cristina_1974 a răspuns:

Pai daca comanzi de pe Allie comanda o sa ti vina la posta si banii ii platesti pe loc adica cand iti comanzi produsul. Sper ca am fost de ajutor.

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Deci da tu vei plati doar suma de 7 lei, transportul este gratuit si ti le aduce unde vrei ori acasa ori la posta, daca pui adresa ta de acasa cand comanzi ti le va aduce acasa. Iti zic sigur ca si eu comand mereu, unele vin repede altele mai greu.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigura ca ai vazut bine 7 lei?
Pentru ca, cei 7 lei sunt echivalentul a $2 iar transportul international este el insusi cativa dolari, fiind imposibil sa fie 7 lei cu transportul inclus.
Trimite-ne linkul cu inelele si-ti spun eu cat te costa!