| AlexAL275 a întrebat:

Vreau să-mi achiziționez un ceas în valoare de 180 de lire de pe amazon uk. Cum se va face plata? Se vor transforma banii de pe card în lire?

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Da!
poti sa ai card in lei si orice cumperi in alta valuta se face conversia automata la cursul valutar al bancii din ziua aia

iar din pacate, alta solutie nu prea ai, in afara de a deschide un nou cont in respectiva valuta (in EU si $ merge) si a pune un card pe respectivul cont (cam mare bataia de cap, depinde cate tranzactii faci)

| FreddieM a răspuns:

Da, se convertesc automat.