| ankadiana9 a întrebat:

Voi ce ati alege dintre Samsung galaxy s2 si LG optimus 4x hd? Pe mine m-ar interesa mai mult aplicatiile si navigarea pe net. Funda pentru cel mai convingator raspunshappywinking

8 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Samsung galaxy s2 bate cu mult LG optimus 4x hd, chiar daca are procesor quad core, aplicatiile nu sunt optimizate pentru el, pe galaxy s2 merg toate aplicatiile aparute pana acum, si are un design mai frumos

| AlexandruUrsachi a răspuns:

Buna ziua,

Cu siguranta Samsung Galaxy S2. Nu se compara cu acel LG. Display-ul are pe diagonala 4.3 inch SUPER AMOLED PLUS, design subtire si elegant. Grosimea telefonului este de doar 8, 49 mm. Telefonul vine cu aplicatia social hub preinstalata ( facebook, twitter, google plus ). Camera este de 8.0 MP si are un blitz led, iar camera din fata ( frontala) este de 2.0 MP.
Acum una dintre cele mai importante specificatii a telefonului. Procesorul Cortex A9 Dual core de 1200 MHz, merge la o viteza uimitoare, poti naviga pe net linistita. Sistemul de operare este Android 2.3 dar poti sa-i faci update la 4.1. Aplicatii ai o gramada. Poti sa le iei gratuite de pe Google Play si Samsung Apps. Telefonul mai vine cu aplicatia preinstalata Document Viewer. Poti vizualiza/edita documente word, power point etc.

Uite si cateva magazine online care vand Samsung galaxy s2. Poti face o comparatie intre preturile tuturor magazinelor si cumperi de la cel care e mai iefitn.

http://tiny.cc/kapimw
http://tiny.cc/kbpimw
http://tiny.cc/ecpimw
http://tiny.cc/8cpimw
La toate magazinele ai livrarea gratuita, garantie 2 ani si daca nu esti multumita de produs il poti returna in maxim 30 zile!

| iiRadu a răspuns:

Cred ca Samsung fiindca are un brand mai bun fata de LG.
La Samsung daca s-a stricat, cu garantia (daca este grav) il inlocuieste cu unul nou.

Răspuns utilizator avertizat
| Light_Denys_1986 a răspuns:

Nare cum, LG are True HD IPS ( mult mai bun decat super amuled plus), 1, 5Ghz quad-core, dislayul de 4.7 inch si bateria de 2150MaH.Si plus ca chair detin acest LG si imi ruleaza fara lag nfs most wanted 2 sau gta vice city sau 3. Niciodata sa nu te iei doar ca este Samsung!

| Eu_Bogdy_1998 a răspuns:

Lg optimus 4x are si andoid 4.0 si pocesor quad core si tegra 3 iar S2 ii inferior la absolut ori si ce LG ecran 4.8 inch si s2 are de 4.21 inch asculta si ia LG e in functie si daca iti place, nu te lua dupa firma

| rock21 a răspuns:

Samsung galaxy s2 deoarece si eu am si este foarte performat ai mare incredere in mine. sper sa iti fie de folos raspunsul meu si sa te convingi si tu ca merita

| cfluier a răspuns:

Cu toata sinceriatatea achizitioneaza-ti Lg optimus 4 hd.Ne-am obisnuit noi cu Samsung dar sa nu uitam si competitorii care vin tare din spate, dupa mult timp, dar vin si se merita achizitionarea