| Lilithium a întrebat:

Buna! vreau sa-mi cumpar un telefon de pe eMAG ca doar acolo il gasesc. Este safe?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Daca il iei de la eMAG, SIGUR NU e teapa
dar, in rest cum iti e norocul, un telefon defect poti sa iei si de la Apple si sa iti dai seama de problema peste 6 luni (fiind o problema destul de marunta, dar care poate sa doara rau, de gen nu iti merge NFC sau ceva de genul asta)

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

O intrebare ciudatica, se vede ca nu ai mai cumparat de la eMAG, normal ca e safe, eMAG la produsele vandute de ei (nu facem referire la cele vandute de terti) sunt una dintre cele mai serioase firme de profil din Romania...eu comand inca de cand erau intr-o garsoniera si sub patronaj romanesc si erau chiar si atunci seriosi, acum cand sunt la nivelul sutelor de milioane de euro nu vad ce magarii mai fac, sunt seriosi si in ce priveste garantia cat si returul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De pe eMAG?
Cel mai mare magazin online cu de departe cel mai mare volum de vanzari si cea mai usoara procedura de retur?
Tu ce zici e safe?

| Frank51 a răspuns:

Sincer să fiu am auzit că la unii clienți le dă țeapă?

| NLS a răspuns:

Bineinteles, dar cel mai sigur ar fi sa fie livrat de eMAG, sau de partenerii de incredere (Flanco parca e pe acolo. ).

Daca e vandut de un partener fantoma, te poti trezi cu anumite neplăceri (o livrare intarziata, neonorarea garantiei, etc. )

Răspuns utilizator avertizat
| Legion7X a răspuns:

Cel mai SAFE este din orașul tău de la un magazin de telefoane, merge treaba mai repede iar oamenii sunt în fața ta pentru orice problemă. Este tărăgănare cu Emagul. Cel puțin eu așa cred. Așa te duci într-o fuga la magazinul cutare și ai schimbat telefonul dacă nu îți convine. Numai stai după curieri. Părerea mea, însă faci cum dorești.

Ai Altex, Flanco, și alte magazine de telefoane in Oraș?

| Mirel4412 a răspuns:

E un site bun.

| RealKing01 a răspuns:

Da este de incredere eMAG, am cumparat mereu de la ei. Cumpara cu incredere.