| Ibrahim84 a întrebat:

stie careva daca in Romania exista un loc de unde pot cumpara haine arabesti pentru barbati? Ca am gasit doar haine arabesti pentru femei.

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Singurele județe unde există comunități musulmane cu un număr mare de persoane, sunt Tulcea și Constanța. Acolo trebuie să existe astfel de magazine cu haine pentru comunitatea arabă. Sau prin București, să existe un astfel de magazin.

4 răspunsuri:
| Ibrahim84 explică (pentru romeo78):

Asta stiu deja, a fost in Bucuresti un astfel de magazin dar cica a disparut, romanii sunt inca prea inapoiati si incapabili de respect ca sa accepte ca exista si oameni de alte religii.....si spun asta ca roman nascut in Romania

| minrest a răspuns:

Robe ca in Emirate, draga Ibrahim, iti poti face la croitorie. Turcii si tatarii din judetele Tulcea si Constanta se imbraca europeneste de foarte mult timp; este incredibila ignoranta domnului romeo78, care crede ca musulmanii din Dobrogea apartin de...comunitatea araba! Cea mai mare parte a arabilor sunt la Bucuresti, daca ar fi magazine specializate, ar fi la Bucuresti.

| minrest a răspuns (pentru Ibrahim84):

Daca fac un magazin de robe, trebuie sa am piata suficienta; nu face nici un negustor magazine din respect.

| romeo78 a răspuns (pentru Ibrahim84):

Nu sunt aspecte economice! Nu există o piață de desfacere și de aceea nu se găsesc magazine. Iar, în privința românilor, priviți satele pline de bătrâni abandonați de copii! Deci, ce să mai zic, despre toleranță, iubire, respect...