| Sketch2 a întrebat:

Vreau sa comand o tableta grafica de pe Amazon, si as vrea sa stiu cum se plateste * probabil cu cardul* si ce taxe exista.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

De obicei cu cardul/paypal, depinde de la ce cumparator iei, dar totul trece prin Amazon deci tine de Amazon. https://pay.amazon.com/us/help/201754650
Taxe ar fi : Transportul, si maxim taxa de 19% la granita, daca aceasta depaseste o anumita valoare. Alte taxe nu ar trebui sa fie. In functie de acopera curierul si vanzatorul, se poate sa scapi de taxa de 19% (tva-ul), platind doar transportul (in unele cazuri acesta e gratuit).

| Sketch2 explică (pentru CM7YRE):

Dar daca comand de pe Amazon.co.uk, care este in Europa, schimba ceva?

| CM7YRE a răspuns (pentru Sketch2):

E aceeasi chestie, e subdomeniu, poate maxim valoarea trasnportului, fiind mai aproape (Adica nefiind trimis pachetul din America).