| Killbunny15 a întrebat:

Cand a aparul iphone 6 in cat timp s-a ieftinit 5S-ul? Pe parcurs asa.
Si daca ar aparea 7 in cat timp s-ar ieftini 6 simplu? 6s? 6plus? 6splus?

Răspuns Câştigător
| Bloondy a răspuns:

La doua saptamani de la lansarea unui iPhone, preturile modelelor anterioare sunt deja mai mici cu 12%. Dupa patru saptamani, ieftinirea este de 16%. Apoi, la 6 saptamani, telefoanele precedente costa mai putin cu 20%, urmand ca pretul sa coboare cu 25% dupa 7 saptamani.