| Jorgibusn029 a întrebat:

Cat costa un inel de logodna din aur, cel mai ieftin, dar sa fie din aur?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca vrei ceva ieftin, poate ai noroc sa gasesti la amanet sau la targurile de antichitati (va necesita curatire profesionala).Dar fara o mie de euro (sau jumatate) nu prea scapi.Ideea e ca pretul creste in functie de cate karate are aurul, plus cat de valoroasa e piatra.

| dullcat a răspuns:

Ce?

| relian a răspuns:

Din aur, pfff scump, depinde cate grame are si de cit de complicat este lucrat.
Cind spui din aur te referi la aur curat, 24k, nu la de alea aliaje, unde aur este doar anumit procent. Daca te referi la alea cu 12 k sau 14, acolo ai juma aur, restul cupru laughing