| Rux2000 a întrebat:

Cat de sigure sunt comenzile de le Aliexpress?

4 răspunsuri:
| X3BET a răspuns:

Comanda de pe AliExpress este cam 85 la suta sigura. Unele comenzi risti sa se piarda pe drum. Dupa mine cele mai sigure site-uri sunt Wish sau eBay! Am comandat de pe aceste site-uri si comanda mi-a ajuns intr-o luna sau doua.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu ar fi sigure comenzile de pe aliexpress?
Vanzatorul trimite marfa, dar exista o sansa ca posta sa piarda pachetul, iar asta nu este din vina lui Aliexpress ci a postei!
Daca alegi sa platesti transportul prin express post sau cumperi asigurare de transport, atunci este altceva, ai siguranta ca primesti produsul 100%, dar te costa o gramada de bani.

| Rux2000 explică (pentru X3BET):

Am o prietena care a pierdut 200€ cu wish si am spus ca nu as vrea sa risc. Am pus întrebarea pentru ca poate sunt persoane care au facut comanda pe aliexpress

Răspuns utilizator avertizat