| Anonimul151 a întrebat:

Ce părere aveți despre Amazon și Ebay? Sunt platforme de "cumpărături" ok, sigure? ( ca aliexpress de ex )

De pe amazon în cât timp vin comenzile? Dar de pe ebay? Pe aceste platforme se găsește o varietate mare de produse?

Ce alte platforme de genul mai există? De unde poți face "cumpărături" și care sa trimită comenzile și în România? Inclusiv platforme de genul din Europa...

Dar temu? Este o platformă sigură? Am văzut multe păreri care zic că fură datele personale ( recenzii de genul negative dar și altele ), dar am văzut și recenzii pozitive.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Amazon este o companie de 1.6 trilioane de dolari. Aș zice că dacă a ajuns la nivelul ăsta este destul de sigură...

| DrMihailoviciS a răspuns:

Amazon si Ebay sunt complet sigure! Chiar mai safe decat Aliexpres. De obicei, comenzile vin cam in acelasi timp cum vin si de pe Aliexpress, o luna cam asa. Afaceri de genul mai sunt si Etsy sau Shein. Iar cei de la Temu... Produse ieftine si de proasta calitate!