| DanielDanny a întrebat:

Ce Inseamna "Coletul tau face parte dintr-o partida deconsolidata si asteapta intregirea ei" la sameday?

Daca ar fi sa ghicesc, nu au destule colete ca sa trimita masina la livrare si asteapta sa se mai stranga comenzi?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu cumva ai comandat mai mult de un singur produs? Sau vreunul care e de fapt compus din mai multe subansabluri, ambalate separat (gen a.c. split)?

Răspuns utilizator avertizat
| NunuNini a răspuns:

Nu au destule colete si asteapta sa se umple masina? Asa functioneaza firmele de curierat? Pai poate sa dureze si doua luni daca nu au pachete in zona ta.
La Posta Romana nu functioneaza asa. Cate au, atatea transporta.

| RS4 a răspuns:

Ai mai multe colete trimise de acelasi expeditor, si au ajuns doar partial. Se asteapta sosirea celorlalte pentru a ti se livra toate deo data.

| DanielDanny explică:

Dintr-o eroare, nu stiu unde, intr-adevar s-a crezut ca sunt doua pachete si daca curierii au vazut ca nu mai vine celalalt l-a trimis inapoi... M-a sunat vanzatorul si l-a trimit din nou, a ajuns a doua zi in mai putin de 24 ore!