| Anonimuserr a întrebat:

Ce inseamna cuvantul, pantofi de sport Unisex? La ce se refera?

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Destinat ambelor sexe.
Paste fericit alaturi de cei dragihappy

| djdani2010 a răspuns:

Poate sa ii poarte si baietii cat si fetele.

| Dyanita a răspuns:

Se refera la ambele sexe, adica sunt universali

| Anonimuserr explică:

Aiurea ghete de fotbal pentru sala sau astfalt unisex nike 200 RON.

| AlexL28 a răspuns:

Unisex inseamna un singur sex, deci nu sunt nici de fete nici de baieti, sunt homo :v
pot fi purtati de ambele sexe

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Se refera(cuv: "unisex") la faptul ca sunt conceputi si sa fie purtati de barbati si de femei in aceiasi masura.

| danutz9100 a răspuns:

Poate pantofi sport = adidasi.In dictionar nu exista cuvantul adidasi ci doar pantofi sport. Unisex pot fi atat de barbat cat si de femei.

http://www.superpret.net/adidasi-pantofi-sport/

| catalin112 a răspuns:

Pot fi purtati atat de fete cat si de baieti : D pentru ambele sexe, Funda?

| Roderickxd a răspuns:

Sunt adidasi universali care pot fi purtati si de barbati si de femei.

| vlad121 a răspuns:

Adica sunt universali. si de fete si de baieti...