| alexx102428 a întrebat:

Ce magazin din Romania ofera parerea voastra cel mai bun raport calitate- pret ( Flanco, Altex, Media Gallaxy,Auchan,Metro,Careffour etc?) la produsele ( PC,Laptop,Telefoane,Tablete, PS 4, XBOX, Nitendo WII etc?)

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic de Altex. Ei au si un slogan: "*Daca gasesti in alta parte mai ieftin primesti de 2 ori diferenta".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar problema este ca ieftin nu înseamnă si calitate. Eu îți recomand sincer eMAG si MediaGalaxy

| raoo a răspuns:

Îți recomand Altex şi eMag.

| NLS a răspuns:

Cel mai bun raport pret-calitate il are cel mai ieftin dintre ele, pentru ca produsele vin de la acelasi depozit central, acelasi producator...
Si cel mai ieftin e cel.ro cand e vorba despre electronice.
Dar daca nu esti firma, nu recomand totusi sa cumperi de la ei, UNEORI isi cam bat joc cu garantiile, pentru persoane fizice.
Cunosc 2 firme ce cumpara de 10 ani doar de la ei, zeci de sisteme, imprimante si multe altele, si nu au avut nici o problema.
Insa pe net gasesti destule plangeri de la persoane fizice.
La pret sunt campioni si au un site FOARTE bine organizat, se ia la intrecere cu PC Garage.
PC Garage au fost si ei foarte buni, nu aveau cel mai mic pret, dar erau mai buni decat toti ceilalti,... pana au fost cumparati de lichelele de la Emag si au fost distrusi.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Salontanul):

Da, sigur. Pentru faza aia cu de 2 ori diferenta au niste conditii de nu ai sa primesti de doua ori banii in viata ta.