| Hyacinth a întrebat:

Ce pret vi se pare ok pentru un inel de logodna?

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu ma prea pricep dar oricum sub 3500 de lei as zice, sa zicem ca atat costa un inel/verigheta de 'nunta' corespunzator (3500 lei), fara artificii si nenorociri scumpe precum diamantul.
Deci orice s-ar incadra sub 3500-3000 de lei sau mai jos e pentru logodna in viziunea mea, ce este peste 3000 e pentru nunta happy
Acuma tu poti da si 1000-1200 de lei nu vad care e problema.

Răspuns utilizator avertizat
| Legion7X a răspuns:

Păi fiecare își cumpara in funcție de buget și, de ce vede in magazin. Depinde de preturi. Inele de logodnă sunt și la 800 lei sau mai mult or mai puțin. Dai acolo pe site la unde scrie RON și alegi preturile între cutare și cutare. Apoi îți alegi materialul, brandul etc. Apoi îți dă lista cu opțiunile alese. Dar bine este să te duci in magazin pentru probă.

https://www.sabrini.ro/inele-logodna&filter=3571

| Hela a răspuns:

5800 de lei tongue dar am vazut si mai ieftine pe glamira si frumoase big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de bugetul tau, ca nu te ajuta cu nimic daca-ti spunem ca un inel de 10.000 de euro cu diamante ar impresiona-o, cand si unul de argint cu pietre semipretioase, are acelasi efect.
Ideal este sa nu-ti bagi pielea in saramura sa faci credite, pentru un inel de logodna, ci sa-i daruiesti ceva dragut, simbolic si cat te tine buzunarul.

| Sebimiha a răspuns:

Păi as zice ca unul de 4000 de lei ar fi ok

| Werrich a răspuns:

Nu contează, am înțeles ca dupa ruperea logodnei din cauza partenerei poți solicita restituirea verighetei.

| Miuletz a răspuns:

Sincer undeva pe la 1000 e ok. Mai bine iei un inel de 1000 si mergeti la un restaurant super ok si planifici o intalnire foarte draguta de restul de banii decat sa ii dai pe un inel care ramane acolo maxim cativa ani. Eu zic sa inchiriezi ceva smecher cu jacuzzi (ca idee http://www.booking.com/Share-l5MYGx ) si sa iei o sampanie calumea. Asta e parerea mea, pana la urma diamantul ala e doar o piatra (si e overpriced, nu merita si de fapt nu este chiar atat de rar dar nu intram in discutii despre asta) temporara. Dar amintirea aia va fi pentru totdeauna. Success

| sierra1 a răspuns:

Depinde de pretențiile alesei

| Zuzu1991 a răspuns:

0 daca esti taran si abia ai ce manca
2 milioane de $ cel putin daca faci parte din ala 1% din populatie care e mult mai bogat ca restul
NU am de unde sa stiu ce venituri ai tu tongue

| C0rnel223 a răspuns:

Depinde de venitul dumneavoastră și de întreaga situație financiară. Nu există un preț corect pentru un inel de logodnă.

| Sorin282 a răspuns:

12 milioane