| nic555 a întrebat:

Ce trebuie sa cumparam pentru nou nascut?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Lista e lunga:patut, carucior, cadita, sampon pentu copii, 2 prosoape mari, 4body, pampers, 4patalonasi, 4bluzite, 4 camasute, 4caciulite,, 1costumas mai gros, 1 port-bebe sau plapumioara, 2 scutece, 2biberoane si cateva tetine, 1vas emailat in care sa fierbeti biberoanele, 1 ibric pentu ceai, 2cearsafuri pentru patut, daca doriti si un cosulet cu care sa-l transportati pe micut.Copilul va primi multe lucruri de la prieteni si rude, de aceea am indicat strictul necesar.Probabil am uitat multe.Sa fie norocos! Mira

6 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Hainute, lenjerie, produse pentru ingrijire sunt principalele articole pe care ar trebui sa le contina un trusou nou nascut.
La baietei alegi nuante de bleu iar pentru fetite roz.
Parca era o lege referitoare la acordarea de catre stat a unui trusou gratuit.
Pentru informatii uite aici:www.sas.mmssf.ro/compendiumLegislativ_categorii.php?id=116
sas.mmssf.ro/compendiumLegislativ_categorii.php?id=116 - 6k -

Bula
| Bula a răspuns:

Hainute & camasute, papuci de bebe, scutece, biberoane, carucior, anison si chimin pentru ceaiuri, leagan sau ceva echivalent. Putine haine, deoarece dupa 3 luni nu vor mai fi bune!

| nicky a răspuns:

Multe: pampers, bady, caciulite, hainite subtirele de casa si groase pentru. iesit din casa, crema pentru. corp, samponel, biberon, suzeta, ceai de musetel si chimen, sapun, paturica, carucior, patut, vanita pentru. baie, etc., astea sunt o parte din lista care iti trebuie cand mergi sa faci cumparaturile pentru. un nou nascut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand eu as imparti lista in 2: pentru acasa (http://www.oac-oac.ro/index.php?pag=articol&recenzie_id=8) si pentru spital (http://www.oac-oac.ro/index.php?pag=articol&recenzie_id=8)

| LXandro a răspuns:

Puteti castiga un premergator la concursul la concursul anivesar ToysMall... pentru cand mai creste putin :)
https://www.facebook.com/......011770314/

| Cristescu_Mirela_1981 a răspuns:

Eu mi-am facut lista cu medicul pediatru si am comandat de la www.dango.ro. Super ok