| AndreeaSiAndra a întrebat:

Ce v-a adus mos nicolae

Răspuns Câştigător
| antonia09 a răspuns:

Mosul a fost atat de darnic in acest an, ne-a adus multa liniste sufleteasca, bucurii si sanatate. Acestea sunt darurile cele mai de pret, celelalte sunt doar pentru a completa viata.
Cu bine,

25 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

4 portocale, 2 kiwi si 3 ciocolati.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ciocolata, boxeri, bani si inca mai am de verificat o pereche de adidasi de acasa2.batting eyelashes

| MisterKat a răspuns:

Am fost rau anul asta, in plus e criza financiara...

| AvalohAlyn a răspuns:

Dulciuri.Mereu Mos Nicolae inseamna dulciuri pentru mine.La multi ani tuturor celor care poarta numele de Nicoleta, Nicolae, Nicusor, Nicu etc.

| Nic a răspuns:

Dulciuri big grin
Mai tare a fost cand fratele meu mai mic s-a dus sa vada daca a venit si la un simplu "bau" din partea mamei s-a intors fugind in camera rolling on the floor)
Sa nu mai zic de faptul ca l-a auzit el pe mos nicolae cand a venit dar de frica ca o sa se sperie si nu ii mai aduce nimic, n-a iesit sa-l intampine laughing

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mosu a venit si la mama si la tata si la o matusa si la o prietena de-a mea cu cadouri pentru minelove struck
O bratara din aur alb, un parfum, o trusa de machiaj, un ursulet mare de pluslove struck, o bluzita happySi bani happy

| ralucaralu a răspuns:

O bluza draguta si multe dulciuribig grin:X

| anissa a răspuns:

Ciocolata, bani si un jurnal cu hsm3 happy

| Victoria a răspuns:

Dulciuri.

| Gabry a răspuns:

Placa de par si ciocolata, desi nu am fost atat de cuminte...batting eyelashes

| Bloo2 a răspuns:

Un mp4 bengos smug rolling on the floor

| Katiee^^ a răspuns:

Eh laughing nu bata... ci o nuia :-s

| Emeraude a răspuns:

De la parinti nu mi-am luat cadoul, o sa primesc unul substantial cand ma duc acasa, de Craciun ( bani pentru a merge in excursie de Revelion in Egiptbatting eyelashes ), de la iubit am primit un urs enorm, din plus si un cos plin cu trandafiri, de la parintii lui un set de bijuterii din aur alb pe care mi-l doream de ceva timp, dar care era prea scump pentru bugetul meu de studenta cu jumatate de norma laughing, de la fratele meu o maimutica dansanta (zicea ca seamana cu mine) si in ceea ce priveste prietenii...am iesit aseara cu totii, colegi de la facultate, amici, cunostinte si ne-am distrat, am baut bere, am mancat pe cinste, ma rog, a fost draguthappy. Dar, cum zicea si @antonia09, toate acestea ne completeaza viata, lucrurile care ne-o fac cu adevarat frumoasa sunt linistea sufleteasca, bucuria de a-i avea pe cei dragi alaturi si mai ales sanatatea, toate alcatuiesc bogatia mosului, care a fost foarte darnic din punctul acesta de vedere in anul care tocmai se termina.
Astept acum cu nerabdare pe mos Craciun, care pun pariu ca va fi si mai darnic cu mine devil.
Sarbatori fericite tuturor si sa va bucurati de cadouri!:*

| AndreeaSiAndra explică:

Nu ai fost prea cuminte mie un sac plin cu dulciuri si catelusului meu o conserva

| fevrier a răspuns:

Dulciuri, multe dulciuri; şi un iPod.

| paul0013 a răspuns:

Daca tot vorbiti de mosul cititi asta http://myblog13.wordpress.com/2009/12/05/ce-vreti-de-la-mosu/ :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

:X un pachet de craciunX
Un ren intr'o soseta, bomboane de craciun si caramelebig grin
S'a revanjat ca numai venise de cand eram mica:-e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blugi, cosmetice si dulciuri de la parinti.
Si de la "mosu" mew un urs mare din plus :X:X.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfaturi pentru anul viitorlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dulciuri. Ca de-aia vine mosu, sa aduca dulciuri sau nuia.Fructe uscate la cei mari si dulciuri la cei mici.

| georgiana a răspuns:

Multe, multe dulciuri...am facut si o poza ca sa am amintire laughing

| AlinutzaRouz a răspuns:

Ce am meritat, o bata laughing)

| MaRRiaN a răspuns:

Un ou pe bat happy

| anca2903 a răspuns:

IPod Touch si muuuulta ciocolata! big grin

| HeyyYouu a răspuns:

pai...boxeri,sosete,dulciuri laughing si cam atat ca oricum imi da in fiecare zi care 15 leilaughing