| ada123 a întrebat:

Cine imi da si mie cateva idei pentru cadourile de craciun? habar nu am ce sa le iau parintilor...thinking si totusi sa fie ceva mai special!
MS aniticipatwinking

4 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Daca au un hobby le poti lua ceva pe gustul fiecaruia daca nu cadourile clasice. mama: parfum, creme pentru riduri, bijuterii, trusa de machiaj, o esarfa sau o sedinta la spa(valabil pentru amnadoi) etc pentru tata: un parfum, o curea, un portofel, o sticla din bautura preferata, un pulovar etc. sigur i-ai auzit prin casa zicand ca-i doresc ceva dar nu si l-au cumparat, profita si cumparale ce-si doaresc.

| andrei123 a răspuns:

Http://www.calificativ.ro/Idei_de_cadouri_pentru_parinti-a17202.html uita te pe acest site si vei putea vedea cateva idei

sau mamei tale ii poti lua un parfum(daca ai bani mai multi poti sa i iei unu mai bun la 100 lei )si un buchet mare de flori(ce flori ii plac mamei tale) sau poti in loc de buchet sa ii iei o floare in ghiveci

pentru tata e mai greu: poti sa i iei o camasa (daca poarta) sau o caseta sprey si parfum sau poti sa i cumperi o pereche de adidasi sau un card pentru telefon-o husa de telefon

daca nu stii ce sa le iei intreaba i suptil ce ar dorii ei anul asta de la mosu > mult succes! pa pa

| Abi_5708 a răspuns:

Poti sa le iei ceva simbolic, conteaza cel mai mult ca e de la tine, dar orienteazate si dupa gusturile lorwinking

| nemynna a răspuns:

Cum a spus andrei123, incearca sa-i intrebi subtil ce isi doresc anul asta de la Mosu`, sau cum a spus si lolita,"Daca au un hobby le poti lua ceva pe gustul fiecaruia".
Depinde si de varsta ta:daca ai sub...sa zicem 17 ani, poti ori sa la cumperi ceva dragut, ori sa le faci tu insati ceva(felicitare, sau alte lucrusoare facute din materiale normale). Acest lucru ar personaliza cadoul tau, pentru ca cine mai poate face ceva asa cum ai gandit tu?(. doar daca nu faci mai multe copii si le vinzi :) )
Daca esti mai "batran/ica" poti sa le cumperi bijuterii sau ce le mai place parintilor tai...si aici merge insa ideea cu lucrurile personalizate.Ar fi ceva unic si special.In acest caz insa ai putea sculpta, picta ceva sau ce idei mai ai tu! Nimic nu e exclus daca VREI! Tu alegi!
O sa-ti dau un site cu lucruri facute manual de o asa-zisa cunostinta a mea, nu foarte scumpe dar toate unice, personalizate, facute la comanda sau doar cumparate.Detalii pe site>>
http://www.efrumuseti.webs.com/

http://efrumuseti.webs.com/apps/photos/

Cred ca e descurci pe un site nu?
Sper ca ti-am fost de ajutor! Succes la creeat sau/si cumparat!