| 1Me9 a întrebat:

Cu bonurile de masa poti cumpara si chipsuri, fineti, nutella, energizante, sucuri, sau doar alimente? Gen sa iti iei doar mici, paine, legume, fructe, faina, unt, ulei, si asa mai departe.
Ca nu stiu, nu vreau sa imi iau gen de mancare ci sa imi iau prostii de un bon.

Răspuns Câştigător
| GL757W a răspuns:

Poti cumpara bere si chestii de la hympermaketuri si sa nu mai zic de magazinele de cartier chiar poti lua oricewinking. Bafta!

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In afara de bauturi alcoolice si tigari poti lua orice pe bonurile de masa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti lua orice aliment mai putin alcool si tigari

| 1Me9 explică:

Multumesc mult.Azi am gasit un bon de 150 lei si e valabil tot anul.De asta ziceam happy

| cristinel375 a răspuns:

Din informațiile mele îți pot spune ca poți cumpara orice fel de aliment cu bonurile,semințe,chips-uri,etc,bere,nu sunt singur la tigari, dar, ca sa fii sigur de toate aceste lucruri, poți merge pur si simplu la magazinul sau la Market-ul respectiv si poți întreba la casa, simplu.

| CojocariuLaurentiu93 a răspuns:

In orice magazin intrii (astea de strada), intrebi daca accepta bonuri. Poti sa iti iei aproape ce vrei tu. In magazinele mari, hipermarketuri, se accepta bonuri si poti lua orice in afara de bautura si tigari.
In Bucuresti, lantul Mega Image ofera bauturi si tigari pe bonuri de masa. Asta e un truc pe care il stim cu totii aproape. happy