| AnkuEmil a întrebat:

Cu ce se poarta jambierele? (pantofi, blugi, fuste)

9 răspunsuri:
| Jenn002 a răspuns:

Jambierele se poarta si cu blugi, dar si la fuste cu o pereche de tenisi.Nu se poarta neaparat la ceva anume.De exemplu eu ii port la colanti sau cand port Ugg-uri sau bocanci iarna. Jambierii se poarta iarna aceasta,dar depinde si de ei.[model, culoare, material]happy

| Kekupuku a răspuns:

Modalitatea cea mai simpla de a purta jambiere este asortarea acestora la o tinuta smart casual, in care sa alaturi elemente chic cu piese urban style, rezultatul fiind feminin si original in acelasi timp. Opteaza pentru o rochie de zi sau o fusta simpla si o camasa casual, in patratele sau din denim, la care sa asortezi o piesa mai spectaculoasa: niste cizme intr-o culoare vie, un sacou statement, etc. Poti purta jambiere in combinatii de culori care se regasesc si in outfitul pe care il porti pentru un aspect desavarsit.

| Kekupuku a răspuns:

Modalitatea cea mai simpla de a purta jambiere este asortarea acestora la o tinuta smart casual, in care sa alaturi elemente chic cu piese urban style, rezultatul fiind feminin si original in acelasi timp. Opteaza pentru o rochie de zi sau o fusta simpla si o camasa casual, in patratele sau din denim, la care sa asortezi o piesa mai spectaculoasa: niste cizme intr-o culoare vie, un sacou statement, etc. Poti purta jambiere in combinatii de culori care se regasesc si in outfitul pe care il porti pentru un aspect desavarsit.

| lifeisperfekt a răspuns:

Poi jambierele le-aio putea purta cu bluci pe picior,cu fustita si ciorapi lunci,cu o rochita mai sport,cu pantaloni scurti, cu niste cizme(pui jambierele ori in afara cizmelor, ori inauntru si sa iasa in afara doar putin din jambiera)cizmele pot fii si cu toc si fara toc si ai mai putea purta si cu bascheti cand esti imbracata intr-o tinuta mai sport.Eu sper din inima ca te-am putut ajuat si iti urez sa arati cat mai bine si sa-ti prinda bine sfaturile mele happy.Pa!happy

| Antichrist a răspuns:

Cu talent

| blueberry05 a răspuns:

Se poarta cu imbracaminte casual si sport.Depinde de materialul din care sunt facute si de cloarea acestora.De obicei toate fetele poarta la blugi, desi pot fi asortati si la fuste.:*

| UnPatrateL a răspuns:

Depinde ce stil vrei sa adopti,daca vrei sa pari mai diferita,speciala,ai putea sa asortezi o fusta cu pliuri cu jambierele si pantofi cu toc de o culoare care iese in evidenta [ rosu, galben, mov]

daca vrei sa pe porti cat mai trendy poti sa iti iei cizme pana la mijlocul tibiei si pe dedesubt jambierele sa se vada doar in partea de sus[ poti sa adauzi si blugi stramti sau trei sferturi la asta si un pulover pai lung]

Hope this help you!:*

| MunteanDiana26 a răspuns:

Blugiwinking funda?:*:*

| jwrules a răspuns:

Salut...Jambierele le poti imbraca cu:skinny jeans,colanti(de orice culoare dar sa mearga cu jambierele ex:jambiere albe:toate culorile). Jambierele sunt m-ai mult sport(cand vrei sa mergi in parca sa alergi, sau cu rolele si chiar la patinoar)cu fuste(depinde de culoare, material si stil)si antofi merg cu cizme(depinde culoarea) tenesi/adidasi/skateri(m-ai ales cu tenesi sport)sau poti purta jambierele cu arice chestie casual sau sport depinde de material daca sunt bumbac(merg casual si sport) daca sunt din licra(m-ai elegant)...in concluzie jambierele se poarta casual si sport(NICIOADATA NU UGG SAU CU ROCHII DE SEARA) tot timpul jambierele se pun peste(cizma/tenesi/adidasi/skateri etc)sper c te-am ajutathappywinking