| anonim_4396 a întrebat:

Cum calculezz pretul transportului de pe Amazon? Vreau sa imi fac un pc de buget de pe amazon, dar de fiecare data cand adaug o componenta in cos, pretul transportului creste, asa ca nu stiu cat sa scad de la inceput din buget.

P.s. nu stau in Bucuresti.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-l calculezi tu, ci vanzatorul, trebuind sa platesti atat cat iti scrie el, la fiecare produs.
Din pacate, mai multe produse cumpaarte dupa amazon, nu vin de la acelasi vanzator si trebuie sa platesti transport la fiecare in parte.
Vezi care est suma finala a cosului de cumparaturi si atat trebuie sa platesti. Nu uita ca suma este in dolari americani si sa faci conversia lor.
Inca ceva: daca cumparaturile tale de pe amazon si alte site-uri internationale depasesc $100, esti eligibil sa platesti taxe vamale si TVA, la vama romaneasca.