| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama ca un peste are icre in burta? Ma refer la aia din piata

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Te uiti la sex, daca e pestoaica are icre daca e peste atunci are lapţi. Intrebi vanzatorul in ce luna e sau il duci la un ecograph.
Mai poti sa-i faci un test de sarcina tongue

4 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Iti trebuie experienta pentru a putea deosebi.

| dani9354 a răspuns:

Icrele din peste nu se poat observa, dar in general pestii de dimensiuni mari au icre, binenteles sa nu fie transati si scoase organele. Pofta buna

| selef a răspuns:

Daca pestele nu a fost eviscerat are burta mai umflata si um pic mai moale cand apesi cu degetul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei, pestii din piata nu prea au icre... acestea sunt scoase pentru a fi comercializate separat, la un pret mai mare...