| 10982888 a întrebat:

Daca comand ceva 18+ pe eMAG, curierul îmi va cere buletinul?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand nu poti comanda nimic de pe eMAG daca nu declari ca ai peste 18 ani, lucru care se va putea verifica cu buletinul, la livrare.
Da, curierul are obligatia sa ceara buletinul la livrare.

| dullcat a răspuns:

Nu.Dar intrebarea e, ai varsta adecvata pentru acel obiect de +18? Din moment ce intrebi aici, rezulta ca nu.

| TheGentleman a răspuns (pentru dullcat):

Sex toys nu cred că ar mai trebui incluse la 18+

big grin

| dullcat a răspuns (pentru TheGentleman):

Cand vor sti tot copiii teoria la educatie sexuala asa cum stiu sa umble pe telefon, atunci da, poti zice ca e ok sa fie folosite si sub 18.Deocamdata e exclus, la ce intrebari se afla pe aici.

| 10982888 explică (pentru TheGentleman):

Nu sunt gay.

| 10982888 explică (pentru dullcat):

Daaaaa

| lpavel a răspuns:

Curierul iti cere buletinul oricum dar el nu va stii ca ai comandat un produs 18+! Deci iti poti lua ce vrei!

| Hyperion7 a răspuns:

Nu îți cere curierul buletinul.

| ReddY25 a răspuns:

Nu

| 1234568807 a răspuns:

Mai frica ar trebui sa iti fie de mama ta decat de curier

| 10982888 explică (pentru 1234568807):

Nu știu ce e aia

| 1234568807 a răspuns:

Curierul nu are de unde sa stie ce ai tu in pachet, nu se cere buletinul la livrarea coletelor

| Zartbitter a răspuns:

Poți comanda prin easybox și nu te întreabă nimeni nimic. Cât timp poți cumpăra de pe eMag, nu ar trebui să te întrebe nimeni nimic.

| 10982888 explică (pentru Zartbitter):

Nu merge easybox

| 10982888 explică (pentru Zartbitter):

Easybox nu funcționeaza.

| MrGeo1975 a răspuns:

Depinde. Poate sa îți ceara sau îți va cere actul de identitate. La început îmi cerea buletinul deși am trecut de mult de 18 ani. Cred ca pana ce te cunoaște și devine o obișnuință.