| Laavgemini a întrebat:

Hei, cine are parfumul paco robanne one million? As vrea sa stiu cam, care sunt diferentele dintre original si replica. Dau fonta!

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu am folosit replici ca sa-ti spun care e diferenta dar iti spun la modul general care e diferenta intre un parfum original si unul fake.
-parfumul contrafacut nu persista mult de la aplicarea lui, maxim 30 minute fata de cel original 24 ore
-parfumul contrafacut contine substante daunatoare pielii, provoaca alergii sau chiar boli serioase de piele, precum cancerul.
-de asemenea are mai multa apa decat alcool in continutul lui.
-cumpararea unui parfum contrafacut stimuleaza piata neagra, piata in care sunt exploatati la maxim minori.

Sper sa fi inteles sa nu dai bani aiurea pe un FAKE!

| danutz9100 a răspuns:

Depinde ce replica, sunt mai multe clase de replici!
Chiar mi-am comandat de undeva o replica fabricata in Ungaria, clasa A++, mirosul identic ca originalul, dupa 10-15 minute isi schimba aroma (la fel ca originalul), persisa 3-4 ore lejer (puternic) dupa aceea se simte aroma joasa (dar nu puternic) inca 24 de ore.

Replica din China cea mai proasta nu ti-o recomand, tine putin 1 ora.

| PapAdrian a răspuns:

UIte aici gasesti exact raspunsul la intrebarea ta : http://papaadrian.blogspot.ro/......banne.html